PROJEKTOWANIE
INSTALACJI

Projektowanie instalacji

REKUPERATORY
PRODUCENCI

urzadzenia wentylacyjne


USŁUGA
MONTAŻOWA

Projektowanie instalacji


 

 

Czym jest REKUPERACJA?

 

Rekuperacja to system mechanicznej wentylacji wywiewno-nawiewnej, który zapewnia odzysk ciepła z powietrza, które w tradycyjnych systemach wentylacyjnych ucieka bezpowrotnie. Dzięki zastosowaniu rekuperacji nie tylko odzyskujemy ciepło (przez co zmniejszamy koszty ogrzewania) ale i zapewniamy naszym domownikom komfort oddychania świeżym, czystym powietrzem, co ma bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie i zdrowie, a o czym często zapominamy i z czego często nie zdajemy sobie sprawy. Zastosowanie rekuperacji dostarcza nam również wielu innych zalet: pomaga zmniejszyć wilgotność powietrza wewn±trz domu, zapewnia wysoki komfort klimatyczny – jednakow±, idealn± temperaturę w każdym pomieszczeniu, skutecznie usuwa szkodliwe zanieczyszczenia powstaj±ce w budynku, zabezpiecza ściany przed zagrzybieniem. Ci±gła wymiana powietrza chroni przed nadmiernym zanieczyszczeniem mikrobiologicznym, CO2 czy kurzu. Poza tym w przeciwieństwie do wentylacji grawitacyjnej, wentylacja mechaniczna jest niezależna od panuj±cych warunków atmosferycznych.

Dodatkow± możliwości± systemu wentylacji mechanicznej oraz dalsze ograniczenie strat ciepła i uzyskanie zysków klimatyzacyjnych jest możliwe przy poł±czeniu rekuperatora z gruntowym wymiennikiem ciepła (GWC), w którym powietrze przed doprowadzeniem do wnętrza domu podgrzewa się w czasie zimy i chłodzi latem.

 


Co to jest REKUPERATOR?

 

Głównym elementem układu jest rekuperator i to właśnie od jego wyboru zależeć będzie czy nasza instalacja będzie:

 

• wydajna;

• energooszczędna;

• tania w eksploatacji;

• bezawaryjna;

• cicha;

• bezobsługowa;

 

Dlatego też zanim dokonamy wyboru warto skorzystać z doświadczenia firmy instalatorskiej, która montuje i serwisuje centrale tak więc zna zarówno zalety jak i wady poszczególnych modeli rekuperatorów. Jeśli jesteście Państwo zainteresowani doborem urz±dzenia oferujemy pomoc w tym zakresie.

 


Jak przebiega proces REKUPERACJI?

 

¦Świeże, chłodne powietrze zasysane jest poprzez czerpnię, następnie przechodzi przez wymiennik ciepła centrali wentylacyjnej ogrzewaj±c się w jego kanalikach od powietrza usuwanego z wnętrza budynku. Ogrzane dzięki temu powietrze nawiewane jest za pośrednictwem kanałów do pomieszczeń takich jak salon, sypialnia czy gabinet. W tym samym czasie z pomieszczeń takich jak łazienka czy kuchnia usuwana jest identyczna ilość ciepłego, wilgotnego i zużytego powietrza, które również przechodzi przez wymiennik w centrali rekuperacyjnej i oddaje swoje ciepło do świeżego powietrza nawiewanego z zewn±trz nie mieszaj±c się z nim. Cały proces przebiega bezgłośnie i z minimalnym zużyciem energii.

 


Wstępna wycena systemu REKUPERACJI BEZPŁATNIE !!

 

Zastanawiasz się ile kosztowałby system rekuperacji dla Twojego domu?? Prze¶lij do nas rysunki budowlane (zwymiarowane rzuty i przekroje) a otrzymasz od nas bezpłatnie i niezobowi±zuj±co wstępn± szacunkow± ofertę!! Zaproponujemy Ci najodpowiedniejsze, najbardziej energooszczędne i wydajne rozwi±zanie wentylacji mechanicznej dla Ciebie i dla Twojego domu. Gwarantujemy wysok± estetykę wykonanej usługi, szybk± i sprawn± realizację oraz konkurencyjne ceny.

 

NIE CZEKAJ - SPRAWD¬ NAS I NASZˇ OFERTĘ !! [kliknij] 
Copyright © 2008 Skala Centum Wentylacji Wszystkie prawa zastrzeżone